in do druku, dom i szkoła, twórczo i kreatywnie

Ilustracje i kolorowanki z historią – Dzień Babci i Dziadka

at
ilustracjeikolorowanki

 

Jaki Dziadek, taki wnuk

ilustracje dla dziadków

Dziadkowie poświęcają nam dużo czasu, dużo uwagi, przychylają nieba. Każdy z nas ma własne wspomnienia, skojarzenia, historie z nimi związane. Zauważyłam, że wraz z wiekiem moje uczucia względem dziadków nie zamykają się już tylko do zapachu domowego ciasta, pełnego brzucha, czy dziecięcych historii. Przyszedł czas, że role się odwróciły i, tak jak oni kiedyś dbali o mnie, teraz ja dbam o nich. Nigdy nie odczuwałam w tym ciężaru, podobnie jak nigdy nie odczuwałam, abym była ciężarem dla nich. Nie ważne, czy byłam grzeczna jak trusia, czy nabroiłam. A powiem Wam, że sporo mam za uszami 😉

Pobierz: Dziadek i wnuczek kolor Dziadek i wnuczek szkic

 

I że Cię nie opuszczę…

miłość dziadków

Jako podlotek głównie patrzyłam na dziadków z perspektywy ich miłości do mnie i mojej do nich. Z upływem lat zaczęłam doceniać miłość… pomiędzy nimi. Zwykliśmy dawać Dziadkom laurki z sercami od nas, z kwiatami od nas, czy ramki ze zdjęciami naszych uśmiechniętych buź. W tym roku w postaci prostej ilustracji chciałam dać moim Dziadkom swoją wdzięczność za ich uczucie do siebie. Pary, które wspólnie dożywają starości – w czasach, kiedy większość rzeczy można po prostu wyrzucić, zamienić, kupić, oddać – są na wagę złota. Patrząc na zdjęcia moich Dziadków myślę, że to nie wiara w romantyczną, piękną, szaloną miłość pozwala ludziom dotrwać razem do końca, a siła i świadomość. Świadomość, że wszystko w życiu po prostu się zmienia.

Pobierz: • Babcia i Dziadek kolor Babcia i Dziadek szkic

 

Bagaż pełen doświadczeń

plecak z kwiatami dla dziadków

Do Babci w odwiedziny zawsze wpadam z plecakiem pełnym dobrych rzeczy. Wtedy Ona otwiera swój, a w tym bagażu wojna, gorzkie i słodkie chwile, wakacje z dziećmi, podróże w rodzinne strony (moja Babcia to góralka! :)), kłótnie i radości, wspomnienia ludzi, którzy odeszli, no i oczywiście sposoby na przeziębienie.

Pobierz: • plecak pełen kwiatów kolor plecak pełen kwiatów szkic

 

Bukiet musi być

kwiaty dla dziadków

Po prostu je uwielbiam i uwielbiam obdarowywać kwiatami bliskich. W ten styczniowy dzień wnoszą do pomieszczenia piękny zapach, trochę wiosny i słoneczne popołudnia.

Pobierz: • wnuczka kolor wnuczka z kwiatami szkic

 

Ilustracje – pobieraj i dziel się!

 

Szkice mogą posłużyć Twojemu dziecku jako kolorowanka na Dzień Babci i Dziadka. Zarówno szkice (polecam kolorowy papier), jak i ilustracje możesz wydrukować na grubszym papierze i stworzyć w ten sposób wyjątkową kartkę z życzeniami.

Tworzone dla Was materiały są wyłącznie do użytku niekomercyjnego (własnego). 

Jeśli wrzucisz projekt na IG i oznaczysz zdjęcie @chytra.sztuka lub #chytrasztuka, będę mogła Cię odnaleźć i zostawić słowo podziękowania 🙂

Korzystasz z chytrych materiałów? Cho do nas! Dołącz społeczności lisków na facebooku – Chytra Sztuka. Dobrze jest wiedzieć, że jesteś! A ja jestem otwarta na Ciebie, Twoje pomysły i inspiracje. Chytra Sztuka to miejsce, które tworzymy razem. 

Sharing is caring ♥Share on Facebook31Pin on Pinterest0Share on Google+0Tweet about this on Twitter
  • Ania

    Chociaż Dzień Babci i Dziadka minął, pobieram. Ze szczególnym upodobaniem plecak pełen kwiatów, na każdy dzień 🙂

    • Pani Aniu, miód na moje serce 🙂 Dzisiaj pojawią się ilustracje walentynkowe, bardzo serdecznie zapraszam! Tworzenie dla Was ilustracji tak mnie wchłonęło, że poszerzam swój warsztat w kierunku umiejętności (ćwiczę i ćwiczę) oraz narzędzi 🙂 Pozdrawiam cieplutko!

  • Urocze grafiki, dziadki bardzo sympatyczne:)

Show Buttons
Hide Buttons