in DIY

Świąteczne stemple z pianki i korków

at
swiateczne-stemple

Hoł hoł hoł Kochani! Grudzień jest szaleńczy i równocześnie niesamowity w swoim wariactwie. Z jednej strony zaklepywanie terminów w salonach fryzjerskich, zakupy, zakupy, ZAKUPY, przedświąteczne sprzątania, choinki, dekoracje, ozdoby (a kto jeszcze bardziej szalony to diy), wygrzebywanie przepiśników, pieczenie, gotowanie… I jeszcze ten miks pogodowy. Z drugiej strony chwila refleksji, spotkania z bliskimi, oddech, przystanek, podsumowanie starego roku i plany na rok kolejny. To jest piękno grudnia. Nie umiem go nie kochać, a Wy?

Świąteczne stemple

Gwiazda Betlejemska A kto jeszcze bardziej szalony, to w grudniu tworzy diy! A dzisiaj piankowe świąteczne stemple, które sprawią, że ozdabianie kartek, papierów do pakowania, imiennych zawieszek i wszelkich prac od serca stanie się magicznie łatwe.

Materiały

  1. korki
  2. pianka
  3. dwustronna taśma klejąca
  4. nożyczki
  5. ołówek
  6. farby/tusz
  7. kartki, szary papier, zawieszki; wszystko, co zechcecie ozdobić

Na piance rysujemy wzory, następnie wycinamy. Polecam każdy szkic wyciąć x3 i te trzy warstwy skleić ze sobą za pomocą dwustronnej taśmy. Dzięki temu przy stemplowaniu będzie odciskał się tylko wzór, bez otoczki korka. Następnie nasze wzory przyklejamy do korków.

świąteczne stemple z pianki

Szary papier


Dużą popularnością cieszą się prezenty owinięte w szary papier. Przy odrobinie trikasów tak zapakowany upominek może wyglądać elegancko, atrakcyjnie, zabawnie… Po prostu wyjątkowo. Świąteczne stemple pomogą Wam zamienić szary papier w wyjątkowy papier ozdobny, gdzie sami decydujecie o kolorach, wzorach oraz o ich rozłożeniu. Taki spersonalizowany pakunek musi cieszyć! Także..
… niewielką ilość farby wylejcie na koszulkę na dokumenty/folię. Maczając stempel uważajcie, aby nie nabrać za dużo farby. W przeciwnym razie stempel będzie Wam się ślizgał i zamiast stempla zrobicie kleksa. Proste? Proste!

stemple

9

8

Kartki


Renifer
Do wykonania rena użyłam tuszu pigmentowego. Według mojej złotej zasady nie leciałam po niego specjalnie do sklepu. W domu mam całe mnóstwo pozostałości po wielu warsztatach. Także jeśli nie macie pod ręką tuszu, to farby są jak najbardziej ok! Spodnia warstwa w nutki została wykonana mega prostym decoupage (upominajcie się, zaplanuję post na decoupage z dzieckiem bez całego asortymentu dla hobbystów). Serwetkę dzielicie na 3: oddzielacie warstwę z obrazkiem od dwóch pozostałych warstw. Prostokątny kawałek brystolu smarujecie klejem w sztyfcie i bardzo ostrożnie doklejacie serwetkę. Delikatnie rozprowadzacie zmarszczki i gotowe.

stemple

Bałwanki

stemple

Dzwonki

stemple

Imienna zawieszka


Szara tektura (tył bloku), stempel, klej, brokat, sznurek i gotowe!

stemple

PS Nauczyciele

👉 Zobacz także: Świąteczne szablony – do druku

Pomysł na piankowe stemple powstał, kiedy drugi raz pod rząd prowadziłam zastępstwo na plastyce w tej samej klasie. Dwie godziny plastyki, 4 klasa, temat wiosenny. Każdy uczeń stworzył co najmniej 3 stemple oraz kilka naprawdę ciekawych prac. Z koszulki na dokumenty, na której rozprowadzali farby, wykonaliśmy pracę końcową. Koszulkę zginali na pół, delikatnie dociskali i odginali. Następnie kształt, jaki uzyskali, odciskali na kartce A4. Na podstawie kształtu uczniowie grali w skojarzenia, po czym dorysowywali ewentualne elementy do pracy oraz nadawali jej tytuł. 

Sharing is caring ♥Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Close