O mnie

Marta Pacholczykmarta pacholczyk chytra sztuka

Chytra Sztuka to Łodzianka w rozjazdach, nie tylko samochodowych, czy rowerowych, ale i życiowych. Na pewno też masz czasem takie wrażenie, że dodając do swojego życia jeden element, odejmujesz inny, a ten moment spełnienia raz się totalnie oddala, a raz prawie masz go w garści.

Poczułam jak pasja, z którą przez większość czasu żyłam jak pies z kotem, wróciła i siekła mnie w łeb ze zdwojoną siłą. Nagle do 1 dodałam 1 i wyszło 3. Bo gdy wreszcie pogodziłam pierwsze z drugim znalazła się przestrzeń na trzecie. Sprytnie, z pomysłem, z pasją. Bo kto powiedział, że droga do rozwoju i zadowolenia jest jedna?

3 w 1, czyli Chytra Sztuka. Oddaję Wam to, co wiem. Czego nie wiem, przyjdzie do mnie z czasem i znowu mnie rąbnie.

 

Od początku

Jestem pedagogiem edukacji artystycznej z wykształcenia oraz z zamiłowania. Należę do grona ludzi niezwykle upartych, więc pracuję tak długo, aż poznam ten uczuć: udało się. Jak się w coś angażuję, to na 100%… więcej, niż mnie stać. Jestem nienażarta wiedzy, umiejętności, podróży i domowych wypieków. Nienażarta poszukiwania relacji pomiędzy edukacją, wychowaniem, rozwojem, a sztuką. Dodatkową pasją jest pedagogika mediów, z którą blisko związane są moje dwie prace dyplomowe. Nie dążę do bycia najlepszą, a szczerą w działaniu. Tylko wtedy jestem syta.

Realizowałam projekty edukacyjno-rekreacyjne, prowadziłam zajęcia artystyczne (z naciskiem na Marta Pacholczykplastyczne), część mnie poszła także w kierunku terapii. Chętnie spędzam czas jako wychowawca kolonijny i angażuję się w masę projektów, eventów, pomysłów, w których widzę tego „cosia”: coś dobrego, coś edukacyjnego, coś angażującego, coś rozwijającego.

Takim projektem był program edukacyjny Odyseja Umysłu, dotyczący twórczego myślenia oraz rozwiązywania problemów. W 2015 roku podczas 25. Finałów OU wraz z drużyną zajęłam 2 miejsce w Polsce oraz 3 miejsce na świecie.

Chociaż praca z dziećmi jest moim oczkiem w głowie, w połowie 2016 podjęłam decyzję o złapaniu oddechu, nabraniu dystansu, zastanowieniu się: co dalej? Wtedy to czułam i teraz także to widzę: postawiłam swoje życie na głowie. Zrezygnowałam z pracy w zawodzie, rozpoczęłam studia z grafiki komputerowej na Politechnice Łódzkiej, zorganizowałam sobie w domu mini pracownię, wróciłam do rysowania. Do tworzenia. Kombinowania. Szukania nowej ścieżki. Albo! Nareszcie do wejścia na tę właściwą. 

 

3w1, czyli Chytra Sztuka

Dlatego Chytra Sztuka to połączenie trzech pasji: pedagogiki, tworzenia i podróży.

Pedagogika – materiały dla nauczycieli, rodziców, dla dzieci. Oddaję w Twoje ręce własne, sprawdzone rozwiązania, pomoce dydaktyczne, szablony. Z czasem na pewno popełnię słodko-słone wpisy z perspektywy pedagoga.

Twórczo i kreatywnie – materiały dla Ciebie. Wskakuj po przeróżne grafiki na plakaty, pulpity, czy kartki okazjonalne. Zrelaksuj się przy kolorowankach albo DIY. W tej strefie czekają także materiały i narzędzia (nie Marta Pacholczyktylko plastyczne), porównania, kreatywne wyzwania, rozmowy z artystami, rady nie od parady.

Chytra Sztuka to kawałek mojego serca, a w nim tkwią Podróże. Chytruski serduszkujące chytrego IG wiedzą, że razem z najlepszą ekipą pod słońcem – Narzeczonym, plecakiem wygodnymi butami, aparatem i mapami – często wyjeżdżam, a najchętniej do ukochanych Włoch. Dlatego Chytra poszerzać się będzie sukcesywnie o włoskie kadry, miejsca i włoski bullet journal. Tak tak! A już teraz wśród plików znajdziesz miesięczne organizery dla italofilów.

Sztuka jest chytra, bo podstępnie przenika do naszej codzienności. Sztuka nie tylko jako farby i niedoprane ciuchy, obiektyw i mocne punkty na zdjęciu, taniec i zakwasy. Sztuką jest również umiejętność dzielenia się tym, co dobre i sprawdzone. Tym co kochamy. To sztuka odnajdywania i cieszenia się z małych dużych chwil. To sztuka dostrzegania, obserwowania, wyciągania wniosków. 

Także zapraszam Cię w swoje chytre progi! Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Wpadaj i rozgość się na jak długo chcesz.

 

 

Close