ćwiczenia dla dzieci - Listy do S.
do druku,  dom i szkoła,  okoliczności,  rozwój

Listy do S. – grudniowe ćwiczenia dla dzieci

Hej 2017 byłeś wspaniały ♥ 2018 bądź jeszcze lepszy!
.
.

No pięknie komponowałoby się to z trendem szczęśliwości w soszial mediach, ALE! sorry, ten rok zdecydowanie do takich nie należał. 

Portoferraio Chytra Sztuka

Lubimy piękne kadry, radosnych ludzi, górnolotne uczucia, magiczne Święta, zrealizowane cele i wielkie plany. Wyjmujemy ze swojego życia to, co najlepsze i podajemy dalej. Takie osłodzone, wyrwane z kontekstu migawki. Czasem wykadrowane pomiędzy bałaganem z lewej i walizkami z prawej.

ALE! mnie w tym roku uratowały i te migawki, i osoby poznane dzięki tym migawkom, i rozmowy z Wami, i przypadki. Bo tak z przypadku to na przykład kawacaffe uświadomiła mi, że choćbym była w drodze przez drugie 20 tysięcy kilometrów i nawet starła sobie nogi przy samej dupie na tych swoich podróżach, to od nierozwiązanych spraw uciec nie można.

No i nie jest rześko, nie wstaję rano z przytupem i może kręcę nosem, ale wzięłam na warsztat to, co jest. A kiedy przestałam się tak maksymalnie stresować, przejmować wszystkim i wszystkimi, zaczęłam słyszeć Siebie. Dlatego też przychodzę do Was tą grudniową porą z inną propozycją ćwiczenia dla dzieci, niż zwykle. Otóż przynoszę Wam dwa Listy do S., by dzieci – pośród tych wielu różnych głosów, zdań, opinii, rad – usłyszały także Siebie.  

ćwiczenia dla dzieci

Listy do S. 

♠ Druk A4 ☑
♣ Będzie mi mega miło, jeśli podzielisz się moją pracą z innymi 😊
Oznaczaj Chytrą Sztukę. Z ogromną radością wpadnę zostawić ♥
Pamiętaj proszę, Chytre materiały są wyłącznie do użytku niekomercyjnego (własnego). 

Grudniowe ćwiczenia dla dzieci – Moje dobre wspomnienia

Słoiki dobrych wspomnień to świetna zabawa, którą możecie z powodzeniem rozpocząć np. od stycznia. Ozdabiacie słoik i kolekcjonujcie w nim karteczki pełne dobrych rzeczy: sukcesów małych i dużych, miłych gestów, ciepłych słów. Moi znajomi, a zawodowo nauczyciele i wychowawcy, prowadzili taki słoik u siebie w zerówce, gdzie trafiały karteczki z klasowymi pomyślnościami. 

Jeśli nie prowadzicie takiego słoika, nie jesteście na straconej pozycji. Nadal możecie w jednym miejscu zebrać kilka wspaniałych wspomnień z kończącego się roku. Przygotowałam dla Was szablon na dobre wspomnienia. Pomocne mogą okazać się zdjęcia z rodzinnych wycieczek, wakacji, różnego rodzaju wydarzeń oraz okazji. Odtwarzajcie, rozmawiajcie, wpisujcie, rysujcie. 

Pobierz:  2017 rok: moje dobre wspomnienia

ćwiczenia dla dzieci moje dobre wspomnienia

👉 Zobacz także: Kolorowanki świąteczne do druku

Grudniowe ćwiczenia dla dzieci – Przepis na dobry rok 2018 

Zabawa z cyklu mikstura czarownicy, tworzymy zaklęcie na… Życzeniowa, kształtująca wyobraźnię oraz optymistyczną postawę, a także uświadamiająca dziecku:

co sprawia, że jest szczęśliwe, radosne, zadowolone,
♦ co sprawia, że ma poczucie dobrze spędzonego czasu,
jego potrzeby.

W takich przepisach dzieci potrafią wpisywać/rysować niesamowite rzeczy, np łączą rzeczy materialne z emocjami, czy stanami. Swego razu, w podobnej zabawie, pięciolatek narysował przy 2 kubki – kropki, a przy 1 całe – serce. W kubku jest brokat, bo chciałby kiedyś spotkać przyjaciela ze złotym sercem 🙂

Oba ćwiczenia jak najbardziej sprawdzają się na gruncie szkolnym. Z pomysłem na papierowy słoik wpadłam do 1 klasy szkoły podstawowej. To już od Was zależy, w jaki sposób ubierzecie temat, aby był adekwatny do wieku, ciekawy i rozwijający.

ćwiczenia dla dzieci słoik wspomnień

Pobierz:  Przepis na: dobry rok 2018

ćwiczenia dla dzieci przepis na dobry rok

 

Close