ilustracja o milosci do druku
do druku,  dom i szkoła,  grafika,  ilustracje,  kolorowanki,  okoliczności

Ilustracje i kolorowanki z historią – Dzień Babci i Dziadka

Jaki Dziadek, taki wnuk

ilustracje dla dziadków

Dziadkowie poświęcają nam dużo czasu, dużo uwagi, przychylają nieba. Każdy z nas ma własne wspomnienia, skojarzenia, historie z nimi związane. Zauważyłam, że wraz z wiekiem moje uczucia względem dziadków nie zamykają się już tylko do zapachu domowego ciasta, pełnego brzucha, czy dziecięcych historii. Przyszedł czas, że role się odwróciły i, tak jak oni kiedyś dbali o mnie, teraz ja dbam o nich. Nigdy nie odczuwałam w tym ciężaru, podobnie jak nigdy nie odczuwałam, abym była ciężarem dla nich. Nie ważne, czy byłam grzeczna jak trusia, czy nabroiłam. A powiem Wam, że sporo mam za uszami 😉

Pobierz: Dziadek i wnuczek kolor Dziadek i wnuczek szkic

I że Cię nie opuszczę…

miłość dziadków

Jako podlotek głównie patrzyłam na dziadków z perspektywy ich miłości do mnie i mojej do nich. Z upływem lat zaczęłam doceniać miłość… pomiędzy nimi. Zwykliśmy dawać Dziadkom laurki z sercami od nas, z kwiatami od nas, czy ramki ze zdjęciami naszych uśmiechniętych buź. W tym roku w postaci prostej ilustracji chciałam dać moim Dziadkom swoją wdzięczność za ich uczucie do siebie. Pary, które wspólnie dożywają starości – w czasach, kiedy większość rzeczy można po prostu wyrzucić, zamienić, kupić, oddać – są na wagę złota. Patrząc na zdjęcia moich Dziadków myślę, że to nie wiara w romantyczną, piękną, szaloną miłość pozwala ludziom dotrwać razem do końca, a siła i świadomość. Świadomość, że wszystko w życiu po prostu się zmienia.

Pobierz: • Babcia i Dziadek kolor Babcia i Dziadek szkic

Zobacz także: Miłość w obrazkach – do druku

Bagaż pełen doświadczeń

plecak z kwiatami dla dziadków

Do Babci w odwiedziny zawsze wpadam z plecakiem pełnym dobrych rzeczy. Wtedy Ona otwiera swój, a w tym bagażu wojna, gorzkie i słodkie chwile, wakacje z dziećmi, podróże w rodzinne strony (moja Babcia to góralka! :)), kłótnie i radości, wspomnienia ludzi, którzy odeszli, no i oczywiście sposoby na przeziębienie.

Pobierz: • plecak pełen kwiatów kolor plecak pełen kwiatów szkic

Bukiet musi być

kwiaty dla dziadków

Po prostu je uwielbiam i uwielbiam obdarowywać kwiatami bliskich. W ten styczniowy dzień wnoszą do pomieszczenia piękny zapach, trochę wiosny i słoneczne popołudnia.

Pobierz: • wnuczka kolor wnuczka z kwiatami szkic

Ilustracje – pobieraj i dziel się!

⇒ Szkice mogą posłużyć Twojemu dziecku jako kolorowanka na Dzień Babci i Dziadka. Polecam wydrukować na grubszym papierze i stworzyć wyjątkową kartkę z życzeniam

⇒ Korzystasz z chytrych grafik? Podziel się nimi z innymi ♥ 
⇒ A może wpadły na Twoje sosziale? Oznacz Chytrą Sztukę, a wpadnę z pozdrowieniami 😍
⇒ Pamiętaj, Chytre materiały są wyłącznie do użytku niekomercyjnego (własnego).

 

 

Close