dla nauczycieli,  do druku,  plannery,  rozwój

Organizer Nauczyciela – do druku

Wielokrotnie to powtarzałam – praca z dziećmi jest moim oczkiem w głowie. Odkąd zaczęłam studia miałam przyjemność pracować z najmłodszymi i młodzieżą na przeróżnych polach m.in.: jako warsztatowiec zajęć artystycznych, animator, wychowawca na koloniach i półkoloniach, korepetytor, terapeuta, czy też nauczyciel świetlicy. Często były to dwie, trzy prace wykonywane równolegle. Dlatego – poza dopisywaniem wydarzeń szkolnych i świąt nietypowych do kupnego kalendarza – rozrysowywałam własne, zindywidualizowane wkładki: planner tematów, listy obecności na warsztaty, kolonijne listy uczestników + listy wypłat kieszonkowego, pomysły zabaw animacyjnych itd. Widziałam również kolegów po fachu tworzących w zeszytach przeróżne tabele. Stąd pomysł na ORGANIZER NAUCZYCIELA. Do druku. Za darmo. 

Wasze propozycje na Chytrej Sztuce przeszły przez filtry: potrzebne, użyteczne, pomocne. Było sporo pomysłów. Każdy brałam pod uwagę, ale nie każdy znalazł swoje odzwierciedlenie w projekcie. Świetną grę dla nauczycieli, jako dodatkową kartę do organizera, zaproponowała w komentarzu Marta. Ha! Takie mam chytre sztuki wśród Was z chytrymi pomysłami 😍 Na fb urządzimy sobie burzę mózgów, której efekty następnie przekuję na planszę. Ha!

► Zobacz także Plany lekcji po polsku, włosku i angielsku

Organizer Nauczyciela plan tygodnia

Organizer Nauczyciela – struktura

Organizer Nauczyciela jest dla osób pracujących z dzieciakami, młodzieżą, studentami. Odnajdzie się w nich także korepetytor, terapeuta, trener. Kilka stron na pewno przyda się każdemu (plannery październik-czerwiec, strony na inspiracje czy karta na notatki ze szkoleń) – spis wszystkich znajdziecie na poniżej. 


Organizer Nauczyciela jest…

Do druku – sami decydujecie, które karty i w jakich ilościach będą Wam potrzebne.

Za darmo – otrzymałam wiele wiadomości w stylu: W jakiej cenie będzie organizer? Koszt to Wasz papier i tusz oraz ewentualnie chwila czasu, by posłać link dalej 😊 Efekty pracy udostępniam za darmo i będzie mi bardzo, bardzo miło, jeśli podzielicie się organizerem ze znajomymi po fachu 😊 No i oczywiście czekam na wiadomości, które karty przydały Wam się najbardziej!

W naszym zawodzie drukujemy masę różnorodnych materiałów i pomocy. Dlatego, ku oszczędności, Organizer Nauczyciela jest czarno-biały 🙂 


Na Organizer Nauczyciela składają się…

⇒ Planner od października do czerwca – tak, Kochani. Do pobrania za jednym zamachem. Bez comiesięcznego zaglądania a może już jest. Osoby pracujące z dzieciakami doskonale wiedzą, że masę spraw planuje się z ogromnym wyprzedzeniem. Kto się zgapi, ten traci. Planner jest dostępny w dwóch wersjach.

⇒ 14 kart do pracy – 10 zatytułowanych oraz 4 puste szablony. 

⇒ 2 wersje okładki – w poziomie do plannerów i w pionie do kart.

Plannery, karty do pracy i okładki wykonane są w tej samej stylistyce. 

► Zobacz także Kolorowanki zentangle

Organizer Nauczyciela planner październik

Organizer Nauczyciela – okładki

Pobierz:  Organizer Nauczyciela okładka pozioma

Pobierz:  Organizer Nauczyciela okładka pionowa

Organizer Nauczyciela okładka poziom

Organizer Nauczyciela – plannery

Wychodzę naprzeciw prośbom, by obok pracy móc także wpisywać rzeczy z nią niezwiązane. Nie mam szans na stworzenie (i raczej Wy na wydrukowanie 😅) kilkusetstronicowego kalendarza, ale! Wykonałam dla Was wersję: 

⇒ uzupełnionego plannera – uwzględniłam wydarzenia szkolne, ferie dla różnych województw, święta kalendarzowe i nietypowe (tylko wybrane; pozostałe ogarniecie bez problemu z Kalbi),

⇒ czystego plannera.

Sposób wykorzystania plannerów należy do Was. Dla przykładu, ja po jednej stronie mam wydrukowany planner uzupełniony, a po drugiej planner czysty. W ten sposób łączę życie zawodowe z osobistym 😊 

Pobierz PDF:  Organizer Nauczyciela - planner

Pobierz PDF:  Organizer Nauczyciela - planner uzupełniony

Organizer Nauczyciela plannery

Organizer Nauczyciela – karty do pracy

Na karty pracy składają się:

 Plan lekcji z miejscem na notatki

 Karta informacji (imię nazwisko, adres, kontakt) – niezwykle przydatna np na koloniach

 Plan tygodnia z miejscem na notatki oraz listą to-do – tę kartę należy uzupełnić o miesiąc oraz tydzień (np październik 2-8)

 Karta ocen

 Karta plusów i minusów

 Plan do prac domowych – na górze należy wpisać miesiąc i tydzień, niżej klasy, a od poniedziałku do niedzieli zadane prace

 Plan tematów – jak wyżej

 Inspiracje i pomysły 

 Szkolenia i konferencje – miejsce na notatki, temat i data do uzupełnienia

 Rzeczy do zrobienia – co i na kiedy, z checkboxami

 4 puste szablony – do zagospodarowania w dowolny sposób (np wpłaty, dodatkowe listy)

Pobierz PDF:  Organizer Nauczyciela - karty do pracy

Organizer Nauczyciela przykładowe karty

Organizer Nauczyciela 

 Druk A4 ✔
 Swoją wersję organizera trzymam w skoroszycie. 

 Jeśli Organizer Nauczyciela wpadnie na Twoje w sosziale, daj mi proszę cynk 🙃 Dla mnie to ogromna radość wiedzieć, że jesteś i korzystasz ♥ A na IG dzięki oznaczeniom @chytra.sztuka lub #chytrasztuka będę mogła zostawić słowo podziękowania 😊 

 Pamiętaj, chytre materiały są wyłącznie do użytku niekomercyjnego (własnego).
 A na Chytrej Sztuce rozmawiamy, podróżujemy i śmieszkujemy. Dobrze jest wiedzieć, że jesteś. A ja jestem otwarta na Ciebie, Twoje pomysły i inspiracje. Chytra Sztuka to miejsce, które tworzymy razem.

Organizer Nauczyciela karty

 

 

Close