gala twórców
blogosfera,  projekty blogerskie

Share Week 2019 – ważne wirtualne spotkania

W Share Week uczestniczyłam po raz pierwszy w 2017 roku i szczerze zachęcam Was do nadrobienia tego tekstu, ponieważ są to miejsca, które nadal czytam i polecam z całego, chytrego serca! Share Week 2017 – dowiecie się z niego:

  • że podobnie jak Dagmara… zabiłam człowieka,
  • z kim stawiałam swoje pierwsze kroki w social mediach, 
  • kto tworzy piękne i praktyczne szablony do pobrania, 
  • od kogo w internetach uczę się organizacji czasu, blogowania i grafiki.

Mam nadzieję, że równocześnie będą to odpowiedzi na pytania, które często zadajecie 🙂 Wymaga to chwili czasu, bo blogi trzeba przejrzeć pod interesującymi Was kategoriami. Także… do dzieła!

Share Week 2019 – Fantastyczna Trójka

W 2018 nie zdążyłam dołączyć do akcji Andrzeja Tucholskiego, która polega na poleceniu trzech blogerów mających na nas faktyczny wpływ. Dlatego cieszę się, że w tym roku mam możliwość przedstawić Wam swoją Fantastyczną Trójkę.

To miejsca w sieci, gdzie czuję się jakbym wpadła na kawę do ulubionej znajomej. Gdzie czasem po prostu pogapimy się na świat za oknem, czasem uśmiejemy się do łez, a czasem opowiemy sobie kilka rzewnych historii. Dla mnie są to ważne wirtualne spotkania, które faktycznie mają moc, które mnie cieszą, zaskakują, zachęcają i sprawiają, że przestaję się czuć samotna i pejoratywnie specyficzna.

Co łączy Fantastyczną Trójkę? Kobiecość, niepowtarzalność, szczerość, zaangażowanie oraz fakt, że działają na mnie terapeutycznie. 

share week

Socjopatka.pl

Dobre należy powtarzać, dobrem trzeba się dzielić. I choć trzeci rok z rzędu zwyczajnie się powtarzam, à propos przeróżnych akcji i okazji, to od pierwszego wejrzenia zakochałam się w blogu Socjopatki. Weszłam i mijają już ponad trzy lata jak zostałam. Daga sięga po tematy, które stanowią punkt zaczepienia w mojej głowie. Niełatwe, odważne, skrywane. Różne, ale mam wrażenie, że bliskie Dagmarze w danej chwili. Dzięki takiemu podejściu te teksty stają się bliskie także i mnie, Czytelnikowi. Bardzo silnie utożsamiłam się z wpisami: Odkąd pamiętam, niosę na sobie ciężar innych ludzi oraz Empatia – mocna strona czy przekleństwo?

Za Socjopatką stoją także działania na rzecz społeczności (liczne świetne projekty, w tym nadchodząca kolejna edycja Wielkiej Wymiany Książkowej) oraz zwierzaków. Daga pomaga, mówi o tym i zaszczepia w innych chęć do tego samego. To dziewczyna z sercem na dłoni. A najważniejsze w tej całej historii jest dla mnie poczucie totalnie szczerych intencji.

share week

Mamwatpliwosc.pl

Radomska to słowa, których ja nie mam odwagi powiedzieć na głos. Radomska to historie, z którymi wielokrotnie się utożsamiam, a których nie mam odwagi nikomu opowiedzieć. Nawet po piwie. Nawet po trzech.

Radomska to zestaw smaków, za pomocą których opisuje sprawy dnia codziennego i niecodziennego: kwaśno, słodko, ostro, słono, gorzko, w miksie… Co jakiś czas muszę, po prostu muszę wrócić do tych tekstów: Dziecko nie podziękuje Ci za to, że się nie rozwodzisz i Mały hejter słodko śpi, mały hejter…

Co do jednego nie mam wątpliwości: dzięki temu, że istnieje Radomska z wątpliwościami ja czuję się raźniej z własnymi.

share week

Kawacaffe.pl

Kasia wielokrotnie pojawia się w moich codziennych polecajkach, bo:

  • pisze o włoskich podróżach, także solo-dziewczyńskich!
  • tworzy piękne teksty z motywem podróży,
  • przemyca przepisy na włoskie dobroci, 
  • opowiada o włoskim życiu w Polsce, 
  • i sorry, ale to będzie sztos – stworzyła 17 części przewodnika po Neapolu! Kasia konsekwentnie i niezłomnie pokazuje Neapol w przeróżnych odcieniach. Nie odejmuje mu wad, ale równocześnie tłumaczy, dlaczego nie powinny przesłonić nam prawdziwego ducha tego miasta.

To są po prostu same mocne konkrety! Dorzucę do tego, że za Kasią stoi ogrom dobrych i pozytywnych wibracji. Tego nie sposób oddać słowami, po to trzeba zwyczajnie sięgnąć [wp-svg-icons icon=”heart” wrap=”i”] Dlatego absolutnie mnie nie dziwi, że Kasia tak szybko wspina się w głosowaniu na Twórcę Roku 2019 w kategorii Podróże. Do 31 marca każdy z nas może jeszcze oddać swój głos na kawacaffè. To jest naprawdę perełka w morzu blogosfery. 

À propos Twórcy Roku 2019

Chytra Sztuka również bierze udział w tym konkursie. Nie ma co ściemniać, rywalizacja jest moją piętą achillesową, no i szczerze doceniam każdego twórcę, biorącego udział w głosowaniu. Są to świetne konta, za którymi stoją świetni ludzie z zajebistym contentem i sukcesami. A mnie już wsparło tyle osób, że moje chytre serce i tak jest pełne wdzięczności, ale! Czy to jest powód, aby przestać próbować?

Każda wiadomość od Was, że zostawiliście ♥ w głosowaniu sprawia, że chciałabym żebyśmy docenili się wzajemnie. Sami zobaczcie, jakie małe, ale zaangażowane miejsce stworzyliśmy. Jestem z niego tak cholernie dumna! Jestem z NAS DUMNA. To, że wracacie na chytrą po materiały, że wysyłacie je dalej w świat, że przychodzicie czytać, brać udział w insta-chytrych zabawach, to wszystko sprawia, że idziemy do przodu, poznajemy siebie wzajemnie, wysyłamy sobie pocztówki z podróży, czy zostawiamy zwykłe „Pobrałam – dziękuję!”. Dla mnie ma to znaczenie. Absolutnie nie mierzę w pierwszą 10-tkę w konkursie na Twórcę Roku. Zwyczajnie i po ludzku taki udział w konkursie, to jest DOCENIENIE NAS. 

Także… jeśli jeszcze nie zostawiliście ♥ w głosowaniu, a czujecie się częścią tego miejsca, to do 31 marca jeszcze jest czas 🙂 ⇒ ♥ Głosuj

twórca roku 2019 chytra sztuka

 

Close