świąteczne kartki chytra sztuka
DIY

Świąteczne kartki na zajęcia z dziećmi

W odpowiedzi na pytanie, co chcielibyście zobaczyć wśród grudniowych wpisów, otrzymałam kilka próśb o świąteczne kartki diy, które można wykonać z dziećmi. Kochani, internet jest na maksa pełen genialnych pomysłów w tym temacie. Znajdziecie projekty dla dzieciaków w każdym wieku, na zajęcia krókie, długie, proste, bardziej skomplikowane, przy użyciu materiałów dostępnych niemal w każdym domu, czy sali… No morze rozwiązań podanych na tacy. 

🎄 Zobacz także: Świąteczne stemple z pianki i korków 

Świąteczne kartki – Pinterest

Dlatego postanowiłam, że nie będę tworzyła własnego tutorialu ze wzorami kartek. Natomiast zrobiłam dla Was przegląd Pinteresta, który – mam nadzieję – pomoże Wam w szybszy sposób wybrać to, co na Wasze zajęcia z dziećmi będzie najodpowiedniejsze. Doskonale rozumiem, że grudzień to miesiąc wielu bodźców i wielu wpisów, a czasu na odsiew treści jest niewiele.

Pomysły podzieliłam na cztery kategorie: minimalistyczne, „3D”, ciekawe elementy i ciekawe pomysły. Wszystkie cztery sekcje przypięłam do tablicy na swoim Pinterest. Uprzątnęłam go i postanowiłam, że będę zbierać tam materiały nie tylko dla siebie, ale i dla Was. Także kto ma konto – może zacząć obserować, kto nie ma – zakłada i może obserwować.

Ogromnym plusem takiego wpisu jest to, że on ciągle będzie się zmieniał. Kiedy wpadniecie tu za tydzień, dwa, czy za rok pod linkami danych kategorii tablice z inspiracjami będą już poszerzone o kolejne, nowe pomysły ☺

🎄 Zobacz także: Gwiazda betlejemska na 5 sposobów

Świąteczne kartki – minimalistyczne

Jest to zdecydowanie moja ulubiona kategoria. Kartki, nawet te robione z dziećmi, nie zawsze muszą być super krzykliwe, pstrokate, przepełnione. Prostota często się sprawdza, a już zwłaszcza kiedy prace stanową element szkolnych dekoracji, które zazwyczaj same w sobie są już „wow!”. 

Kliknij, aby zobaczyć kartki → MINIMALISTYCZNE 

świąteczne kartki chytra sztuka
źródło: pl.pinterest.com

Świąteczne kartki – „3D”

Przestrzenne kartki wprowadzają nieco urozmaicenia do zajęć. Trzeba trochę powycinać, trochę poskładać, by móc nacieszyć oczy nietypową choinką, bałwankiem czy bombką. Wśród pomysłów znalazła się także kartka, której sama forma wydaje się być dość pomysłowa. Sami zobaczcie! 

Kliknij, aby zobaczyć kartki → „3D”

świąteczne kartki chytra sztuka
źródło: pl.pinterest.com

Świąteczne kartki – interesujące elementy

W tej sekcji znajdziecie ogrom dekoracji, które tworzy się z przeróżnych materiałów, a których połączenia są zakakujące, zabawne, niebanalne. Po wykonaniu takiego elementu przyklejamy go do świątecznej kartki i voilà! Z doświadczenia wiem, że ważnym jest wykonywanie takich prac ze sztywniejszego, grubszego papieru, choć! Generalnie do kartek okazjonalnych (poza rysowanymi) nie stosuję kartek ze zwykłego bloku rysunkowego. 

Kliknij, aby zobaczyć kartki → INTERESUJĄCE ELEMENTY

świąteczne kartki chytra sztuka
źródło: pl.pinterest.com

Świąteczne kartki – interesujące pomysły

Ta kategoria to zbór zabaw plastycznych, zabaw formą, wykorzystanie różnych materiałów. Polecam zajrzeć, bo to taka kropka na „i”. 

Kliknij, aby zobaczyć kartki → INTERESUJĄCE POMYSŁY

świąteczne kartki chytra sztuka
źródło: pl.pinterest.com

🎄 Zobacz także: Świąteczne kolorowanki do druku | Pudełka na słodycze – szablony do druku

Świąteczne kartki – Wasze pomysły

A może:
Macie swoje ulubione piny? Możecie mi podsyłać, a chętnie podepnę je pod jedną z wyżej wymienionych kategorii, tym samym poszerzając tablice o Wasze inspiracje;
Tworzycie własne świąteczne wzory kartek? Podeślijcie zdjecia, wrzucę na story. Zainspirujcie innych!
Stworzyliście kartkę pod wpływem chytrych pinów? Też czekam na zdjęcia 😚

Close