świąteczne stemple
DIY

Świąteczne stemple z pianki i korków

Hoł hoł hoł Kochani! Grudzień jest szaleńczy i równocześnie niesamowity w swoim wariactwie. Z jednej strony zaklepywanie terminów w salonach fryzjerskich, zakupy, zakupy, ZAKUPY, przedświąteczne sprzątania, choinki, dekoracje, ozdoby, wygrzebywanie przepiśników, pieczenie, gotowanie… I jeszcze ten miks pogodowy. Z drugiej strony chwila refleksji, spotkania z bliskimi, oddech, przystanek, podsumowanie starego roku i plany na rok kolejny. To jest piękno grudnia. Nie umiem go nie kochać, a Wy? A kto jeszcze bardziej szalony, to w grudniu tworzy diy 😛 Dlatego tym razem na chytrą wjeżdżają piankowe świąteczne stemple, które sprawią, że ozdabianie kartek, papierów do pakowania, imiennych zawieszek i wszelkich prac od serca stanie się magicznie łatwe.

Świąteczne stemple

Potrzebujecie: korki, piankę, dwustronną taśmę klejącą, nożyczki, ołówek, farby/tusz, kartki/szary papier/zawieszki, czyli wszystko, co zechcecie ozdobić.

Krok po kroku: Na piance rysujemy wzory, wycinamy. Polecam każdy szkic wyciąć 3 razy i te 3 warstwy skleić ze sobą za pomocą dwustronnej taśmy. Dzięki temu przy stemplowaniu będzie odciskał się tylko wzór, bez otoczki korka. Następnie nasze wzory przyklejamy do korków.

świąteczne stemple z pianki

Szary papier

Dużą popularnością cieszą się prezenty owinięte w szary papier. Przy odrobinie trikasów tak zapakowany upominek może wyglądać elegancko, atrakcyjnie, zabawnie… Po prostu wyjątkowo. Świąteczne stemple pomogą Wam zamienić szary papier w wyjątkowy papier ozdobny, gdzie sami decydujecie o kolorach, wzorach oraz o ich rozłożeniu. Taki spersonalizowany pakunek musi cieszyć! Także..
…niewielką ilość farby wylejcie na koszulkę na dokumenty/folię. Maczając stempel uważajcie, aby nie nabrać za dużo farby. W przeciwnym razie stempel będzie Wam się ślizgał i zamiast stempla zrobicie kleksa. Proste? Proste!

świąteczne stemple

9

8

Świąteczne stemple – kartki

Renifer
Do wykonania renifera użyłam tuszu pigmentowego. Według mojej złotej zasady nie leciałam po niego specjalnie do sklepu. W domu mam całe mnóstwo pozostałości po wielu warsztatach. Także jeśli nie macie pod ręką tuszu, to farby są jak najbardziej ok!

Spodnia warstwa w nutki została wykonana mega prostym decoupage (upominajcie się, zaplanuję post na decoupage z dzieckiem bez całego asortymentu dla hobbystów). Serwetkę dzielicie na 3: oddzielacie warstwę z obrazkiem od dwóch pozostałych warstw. Prostokątny kawałek brystolu smarujecie klejem w sztyfcie i bardzo ostrożnie doklejacie serwetkę. Delikatnie rozprowadzacie zmarszczki i gotowe.

świąteczne stemple

Bałwanki

świąteczne stemple

Dzwonki

świąteczne stemple

Świąteczne stemple – imienna zawieszka

Szara tektura (tył bloku), stempel, klej, brokat, sznurek i gotowe!

świąteczne stemple

PS Nauczyciele

👉 Zobacz także: Świąteczne szablony – do druku

Pomysł na piankowe stemple powstał, kiedy drugi raz pod rząd prowadziłam zastępstwo na plastyce w tej samej klasie. Dwie godziny plastyki, 4 klasa, temat wiosenny. Każdy uczeń stworzył co najmniej 3 stemple oraz kilka naprawdę ciekawych prac. Z koszulki na dokumenty, na której rozprowadzali farby, wykonaliśmy pracę końcową. Koszulkę zginali na pół, delikatnie dociskali i odginali. Następnie kształt, jaki uzyskali, odciskali na kartce A4. Na podstawie kształtu uczniowie grali w skojarzenia, po czym dorysowywali ewentualne elementy do pracy oraz nadawali jej tytuł. 

Close