Woluminy. Głos Książki
blogosfera,  projekty blogerskie,  rozwój

Woluminy. Głos książki. A czy Ty chciałeś zostać Superbohaterem?

Wiesz, takim co robi dobro i robi to dobrze. Idzie w zaparte, nawet jeśli ludzie uparte. Działa i ma SuperMoc. Chciałeś? Jest na to ładny-chytry sposób ➳ Woluminy. Głos książki!

Woluminy. Głos książki

Zuzanna z Szufladopółka kompletuje Drużynę Pogromców Nudy. Bo książka ma moc. SuperMoc. A taką posługuje się Superbohater, który jest częścią akcji Woluminy. Głos książki. 

Lubisz czytać książki? No to weź nie bądź brzydko-chytry i podziel się fajną treścią z innymi, jako:

Superbohater/Sojusznik, członek Drużyny Pogromców Nudy – uczestnik akcji, który będzie czytać na głos w miejscu publicznym. No słuchaj, Superbohater musi być odważny.

Pomocnik Superbohatera – działa sprytnie, skutecznie, po cichu. Pomocnik pojawia się w miejscach publicznych z książką i wypełnia pozostałe zadania tak, jak Superbohater. W każdej chwili może też na niego awansować, jeśli… poczyta na głos. 

Promotor – działa z ukrycia. Informuje o akcji na blogu, w mediach społecznościowych, poszukuje nowych Uczestników. 

Ty wiesz, że książka ma SuperMoc. I wiesz, że to wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu. A może podczytujesz w tramwaju, w kolejce do lekarza, na przystanku? To podczytaj i innym!

Woluminy Szufladopółka

Zobacz także: Plany lekcji po polsku, włosku, angielsku

Czytaj w miejscu publicznym

Działaj spontanicznie – tramwaj się spóźnia, jeden, drugi? Odpal niedoszłym pasażerom fragment na lepszy dzień. W urzędzie na ukojenie nerwów. U lekarza coś na nudę. Działaj w sposób zaplanowany – poczytaj w przedszkolu, na koloniach, dzieciom w szpitalu. 

Ma być dla ludzi i wśród ludzi! ☺️

Czytaj na głos – założenie akcji

Jesteś Superbohaterem, który pojawia się w różnych miejscach z książką w ręku, by promować czytelnictwo i walczyć z nudą. Idź na całość i czytaj od razu na głos, albo opowiedz trochę o akcji i zapytaj, czy zebrani zechcieliby usłyszeć np. fragment na dziś. Obserwuj, oceniaj sytuację i decyduj. Ach, a w parze raźniej! Możesz zabrać ze sobą przyjazną duszę.

W związku z prawami autorskimi na głos czytaj dowolny, odpowiadający Ci tytuł, ale tylko z tych wydawnictw, które są partnerami akcji. Należą do nich: Oficynka, Od deski do deski, Papierowy Księżyc, Wydawnictwo Adamada, Zakamarki, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Dreams, Filia, Albatros. Natomiast bez ograniczeń możesz korzystać z utworów, które znajdują się na Domenie Publicznej oraz Wolnych Lekturach.

PS Jedynie pokazanie się z książką (bez czytania na głos) nie ogranicza tytułów. 

Inne rozwiązania

Czytanie innym okazało się za trudne na pierwszy ogień? Nie od razu Kraków zbudowano. Noś przy sobie drugą książkę i po prostu zapytaj pani obok, czy chciałaby zapoznać się z tytułem. Poczytaj swoim pociechom w poczekalni u lekarza (myślę, że szybko zyskasz posłuch). Pokazuj się z książką w miejscach publicznych. Wspominaj znajomym przy kawie o książkowym sposobie na nudę. 

Dokumentu i promuj

Podejmowane przez siebie działania dokumentuj – zrób selfie z książką, poproś kogoś o zdjęcie, nagraj filmik z czytania. Następnie udostępnij swój materiał na facebooku blogowym i/lub prywatnym (jeśli nie prowadzisz bloga/fanpage), opcjonalnie także na innych kanałach w social media. 

W poście oznacz Szufladopółkę, koniecznie dodaj #głosksiążki. Opcjonalnie dorzuć #woluminy, #pogromcynudy, #czytamjestembohaterem, #pokonajnudeczytaj. 

Myślisz, że inni się odważą? 

Możesz ogólnie rzucić zajawkę, ale wyzwania są fajne 😈 Myślisz, że wśród Twoich znajomych są potencjalni kandydaci na Superbohatera? Sprawdź, czy są odważni! Znajomi, blogerzy, autorzy, wydawnictwa, ośrodki kultury, biblioteki, księgarnie, zapraszaj kogo chcesz, kogo znasz. 

Więcej informacji

Akcja trwa do 22 września, a jej podsumowanie odbędzie się na V Festiwalu Literatury Wielorzecze w Elblągu (22-24 września). 

Chcesz dołączyć do Woluminy. Głos książki? Dołącz do grupy na fb, gdzie znajdziesz regulamin akcji, odpowiedzi na pytania i pozostałych Superbohaterów ♥️

SuperBohater

 

Close