O mnie

chytra sztuka zdjęcia

3w1 czyli Chytra Sztuka

W formie słownej i wizualnej oddaję Ci to, co wiem. A wiem, że wiele osób nie lubi tracić czasu na selekcjonowanie treści i przekopywanie Internetu za inspiracjami na ciekawe zabawy dla dzieci.

Masz tak?

No to jesteś we właściwym miejscu, bo z kolei dla mnie takie działania to ogromna frajda i chętnie Ci pomogę! Przekopuję Internet, by podać Ci na tacy ciekawe rozwiązania, które zapisuję na chytrym Pintereście na odpowiednio posegregowanych tablicach.

A na Chytrej Sztuce przekuwam własne pomysły na wpisy ze sprytnymi trikami i materiałami do pobrania. Tworzę rzadziej, ale od serca. Co to znaczy? Piszę to, co jest w zgodzie ze mną i tworzę w swoim stylu. Nie kopiuję przypadkowych grafik, by na szybko opchnąć Ci plik .docx. Jeśli korzystam z grafik, zapoznaję się wcześniej z ich licencją. Jeśli sprawisz sobie chytry produkt, dostaniesz fakturę.

Sprawnie łączę smykałkę do:

  1. Tworzenia - zrelaksuj się przy kolorowankach albo DIY. W tej strefie czekają materiały i narzędzia (nie tylko plastyczne), porównania, kreatywne wyzwania, rozmowy z artystami, sprytne triki na zajęcia z dziećmi. | Na chytrym instagramie często pokazuję np przegląd półek sklepowych z artykułami plastycznymi nie za miliony monet, jak tworzę i rozwijam nawyki, jak odpoczywam w twórczy sposób.
  2. Nauk społecznych - to najczęściej materiały dla rodziców oraz osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Oddaję w Twoje ręce własne, sprawdzone rozwiązania i pomoce dydaktyczne. | Na chytrym instagramie często pokazuję po jakie lektury sięgam, kto mnie inspiruje i od kogo się uczę oraz poruszam tematy dotyczące jednostki i społeczeństwa.
  3. Podróży - razem z najlepszą ekipą pod słońcem (Narzeczony, plecak i aparat) często wyjeżdżam, najchętniej do ukochanych Włoch. Na blogu znajdziesz organizery dla italofilów, a na chytrym instagramie wiele podróżniczych kadrów, a także przygód i praktycznych informacji zapisanych w Wyróżnionych.

W każdej z tych dziedzin będę Cię zachęcać do szukania oraz tworzenia rozwiązań dopasowanych do Twojej sytuacji, Twojego kontekstu i Twoich zasobów.

Masz jakiekolwiek pytania? Chcesz podesłać zdjęcia z wykorzystaniem chytrych materiałów? Opowiedzieć historię? Pisz na:

kontakt(at)sztukachytra.pl

 

 

marta pacholczyk
marta pacholczyk chytra sztuka

Cześć, jestem Marta!

Zakochana w naturze, tworzeniu i psychologii plastyczka, graficzka, italofilka, ambiwertyczka

Jestem pedagogiem edukacji artystycznej z wykształcenia oraz z zamiłowania. Jestem nienażarta wiedzy, umiejętności, podróży i domowych wypieków 😉 Nienażarta poszukiwania relacji pomiędzy edukacją, wychowaniem, rozwojem, a sztuką. Dodatkową zajawką jest pedagogika mediów, z którą blisko związane były moje dwie prace dyplomowe.

Nie dążę do bycia najlepszą, a szczerą w działaniu. Tylko wtedy jestem syta.

Realizowałam wiele projektów edukacyjno-rekreacyjnych, prowadziłam zajęcia artystyczne, a część mnie poszła w kierunku terapii. Chętnie spędzam czas jako wychowawca kolonijny i angażuję się w projekty, w których widzę tego cosia: coś dobrego, coś edukacyjnego, coś niebanalnego, coś angażującego, coś rozwijającego.

Takim wydarzeniem był chociażby program edukacyjny Odyseja Umysłu, dotyczący twórczego myślenia oraz rozwiązywania problemów. W 2015 roku podczas 25. Finałów OU wraz z drużyną zajęliśmy 2 miejsce w Polsce oraz 3 na świecie.

Chociaż praca z dziećmi jest moim oczkiem w głowie, w połowie 2016 roku podjęłam decyzję o złapaniu oddechu, nabraniu dystansu do tego szkolno-edukacyjnego kołowrotka. Skończyłam podyplomówkę z Grafiki i Technik Multimedialnych na Politechnice Łódzkiej. Zorganizowałam sobie w domu pracownię i wróciłam do tworzenia, kombinowania. Tak powstała Chytra Sztuka. Dzięki niej na przykład:

Co więcej?

Jestem wysoko wrażliwa, wewnątrzsterowna. Mam duszę wędrowca i włóczykija. Miesięcznie po swojej rodzinnej Łodzi potrafię przejść ok 300 km. Nie potrzebuję sceny i reflektorów, żeby żyło mi się dobrze. Za to potrzebuję dużego kontaktu z naturą. Często biorę aparat do plecaka i idę w las. Gdy mogę jadę w góry. Gdy mogę jadę do Włoch. Biegam, ćwiczę jogę i opowiadam historie.

chytra sztuka prace
Close