do druku,  dom i szkoła

NAUCZYCIELSKIE BINGO – gra do druku

Nauczycielskie Bingo, to gra z przymrużeniem oka zaproponowana przez Czytelniczkę bloga Martę, jako dodatkowa karta do Organizera Nauczyciela.


W tym miejscu chciałam Wam ogromnie, ogromnie podziękować! Bardzo ciepły odbiór, Wasz feedback i łączna ilość pobrań Organizera Nauczyciela (bo dokładnie 3984!) spędziły mi sen z powiek. Takie wrażenia! 💐💐💐


Kiedy będzie przerwa? Mogę do toalety? Zgłaszam nieprzygotowanie. A może przełożymy sprawdzian na za tydzień?Ale ja zapomniałem dzisiaj zeszytu… Znamy te teksty, prawda? Bądźmy jednak szczerzy – każdy z nas był dzieckiem i każdemu z nas, choć raz, zdarzyło się wypowiedzieć te i inne szlagiery. Tylko kiedy staje się po tej drugiej stronie, to argh! Słysząc je po raz wtóry jednego dnia, aż się czasem włos na głowie jeży. Dlatego Marta zaproponowała:

Skreślając – rozładowujesz frustrację, kiedy słyszysz takie hasło dziesiąty raz podczas jednego dnia. Za zdobycie Bingo, oczywiście, nauczyciel ma prawo przyznać sobie nagrodę 

Proste? Proste! To kto w pokoju nauczycielskim pierwszy ustrzeli Bingo? 😁

Nauczycielskie Bingo

Nauczycielskie Bingo 

Tabele są dwie. Pierwsza powstała z myślą o nauczycielach pracujących na świetlicy oraz z młodszymi dziećmi. Druga jest już bardziej ogólna. Nauczycielskie Bingo jest częścią Organizera Nauczyciela, dlatego wizualnie pasuje do tamtejszych kart. 

Zasady gry

• Ustalasz czy jest to rozgrywka jednodniowa, czy tygodniowa oraz nagrodę, jaka Ci przysługuje za Bingo. 

• Słyszysz hasło, zakreślasz. Mogą to być hasła znaczeniowo podobne do tych, które znajdują się w tabeli (np. zamiast Kiedy będzie przerwa? usłyszysz Za ile będzie dzwonek?).

• Gra toczy się do momentu, aż zakryjesz w poziomie, pionie lub na ukos 5 haseł. 

Wskazówka: polecam zalaminować karty 😊

 

Pobierz:  Nauczycielskie Bingo 1 Nauczycielskie Bingo 2

Nauczycielskie Bingo

Kilka informacji

 Druk A4 ✔ 
 Jeśli Nauczycielskie Bingo wpadnie na Twoje w sosziale, daj mi proszę cynk 🙃 Dla mnie to ogromna radość wiedzieć, że jesteś i korzystasz ♥ A na IG dzięki oznaczeniom @chytra.sztuka lub #chytrasztuka będę mogła zostawić słowo podziękowania 😊 

 Pamiętaj, chytre materiały są wyłącznie do użytku niekomercyjnego (własnego).
 A na Chytrej Sztuce rozmawiamy, podróżujemy i śmieszkujemy. Dobrze jest wiedzieć, że jesteś. A jak widzisz jestem otwarta na Ciebie, Twoje pomysły i inspiracje. Chytra Sztuka to miejsce, które tworzymy razem.

Close