
Organizer Nauczyciela 2020/2021 – format A5
Rok 2020 to czas totalnie dziwny, zakręcony, trudny, labilny. Z dnia na dzień podjęliśmy też osobiste, odważne decyzje i zwyczajnie musiałam ustalić priorytety. Dlatego, przyznam szczerze, Organizer Nauczyciela 2020/2021 nie był na górze mojej top listy. Miałam jednak taką chwilę na przełomie kwiecień/maj, że rozglądałam się na rynku za opcją stworzenia fizycznego plannera, ale – pomijając szczegóły – pomysł został odłożony.
Dlaczego zatem jednak Organizer Nauczyciela się pojawia? Obok kilku Waszych zapytań w sierpniu, w całym moim przedślubnym oraz przedurlopowym kotle, pod linkiem zeszłorocznej edycji ON na Chytrej Sztuce pojawił się komentarz:
Nieśmiało pytam, czy planuje Pani wersję kalendarza również w tym roku? Nie znalazłam do tej pory lepszego kalendarza drukowanego, o estetyce nie wspominając, jest obłędny.
I mówiąc nieskromnie, zdaję sobie sprawę, że jest to dobrej jakości, dopracowane freebie, które rok w rok staram się usprawniać po Waszych wskazówkach. Niestety stworzenie nowej szaty graficznej było od razu spisane na porażkę, ponieważ absolutnie nie miałam gdzie wcisnąć tego projektu w swój kalendarz. Pomyślałam jednak o rozwiązaniu typu win-win, czyli ON się pojawi, ale! Tegoroczna edycja będzie mieć zeszłoroczną szatę graficzną. Natomiast wszystkie plannery i okładki zostały uaktualnione o prawidłowe daty, rozkład świąt typowych i nietypowych oraz ferie.
⇒ Zobacz także: Laurki i kartki okazjonalne. Chytre triki
Organizer Nauczyciela 2020/2021 – szybkie info
—
Pod tym linkiem znajdziecie moje przeróżne wskazówki związane z Organizerem, takie jak inspiracje na zastosowanie kart, czy przykładowy układ kart w segregatorze ⇒ zapisane stories
Organizer Nauczyciela 2020/2021, to:
° format A5
• 10 uaktualnionych kart miesięcznych + 2 nowe karty miesięczne – wzięłam pod uwagę Wasze wskazówki, że dla większości z Was rok szkolny nie kończy się wraz końcówką czerwca, więc dodałam plannery na lipiec i sierpień
° 10 uaktualnionych okładek do kart miesięcznych + 2 nowe okładki na lipiec i sierpień
• nowa okładka dla całego plannera
° znane Wam już doskonale karty dodatkowe
Organizer Nauczyciela jest:
° do druku – sami decydujecie, które karty, w jakiej ilości oraz w jakiej kolejności są Wam potrzebne;
• za darmo – ALE! będzie mi ogromnie miło, jeśli puścicie Organizer Nauczyciela dalej w świat. Staram się tworzyć go tak, abyście mogli możliwie najbardziej dostosować go do własnych potrzeb;
° dedykowany osobom, których praca związana jest z nauczaniem, prowadzeniem wszelkiego rodzaju zajęć, czy warsztatów. Plannery miesięczne i niektóre karty dodatkowe polecam także rodzicom;
• Oznaczajcie Chytrą Sztukę. Z ogromną radością wpadnę zostawić ♥ i słowo podziękowania.
° Pamiętajcie proszę, Chytre materiały są wyłącznie do użytku niekomercyjnego (własnego).
⇒ Zobacz także: Zabawy w domu. Cykl na kwarantannie
Organizer Nauczyciela 2020/2021 – plannery A5
—
Pobierz: Organizer Nauczyciela 2020/2021 - karty miesięczne
Plannery po wydrukowaniu należy rozciąć wzdłuż przerywanej linii. W ten sposób otrzymujemy dwie plansze w formacie A5, które pasują do rozmiaru okładek oraz kart dodatkowych. Plannery miesięczne są w tej samej stylistyce, co ich okładki miesięczne.
Organizer Nauczyciela 2020/2021 – okładki
—
Okładka dla całego Organizera ⇒ Pobierz: okładka dla ON
Pobierz: wrzesień 2020 | październik 2020 | listopad 2020 | grudzień 2020 | styczeń 2021 | luty 2021 | marzec 2021 | kwiecień 2021 | maj 2021 | czerwiec 2021 | lipiec 2021 | sierpień 2021
Organizer Nauczyciela 2020/2021 – karty dodatkowe
—
Łącznie jest 15 kart dodatkowych w formacie A5. Karty są tak uniwersalne, że z odrobiną elastyczności można sporo rzeczy na nich zdziałać. Można je łączyć na różne sposoby, dzięki czemu za każdym razem będą odpowiadać na inne potrzeby. Specjalnie nie nadawałam tabelkom tytułów (np “zakładka szkoleń”, czy “karta plusów i minusów”). Dlaczego mam Wam narzucać nagłówki, to Wy wiecie, co Wam jest potrzebne. Ktoś potrzebuje karty ocen, a ktoś wręcz przeciwnie – na tej samej karcie będzie odhaczać zgody i wpłaty na wycieczki klasowe. Poniżej podaję TYLKO PRZYKŁADY zastosowań.
Pobierz: nr 1 | nr 2 | nr 3 | nr 4
Karty na wszelkiego rodzaju notatki: ze szkoleń, rozmów z rodzicami, spotkań, zebrań, na ważne daty klasowe, szkolne, na rozpisywanie pomysłów na lekcje, tworzenie do nich list “to-do”, zbieranie ciekawych stron www, czy nazw aplikacji.
Nr 5 np na dodatkowe zadania zlecone przez dyrektora, wykaz zastępstw, listę szkoleń, plan wycieczek, ważne daty.
Nr 11 – 12 to plan całego tygodnia i mogą stanowić całość, jeśli ktoś potrzebuje organizować się także w weekendy. 11 po wydrukowaniu należy rozciąć wzdłuż przerywanej linii.
Pobierz: nr 13
Nr 13 po wydrukowaniu należy rozciąć wzdłuż przerywanej linii. Może służyć za kartę ocen, kartę plusów i minusów, kartę na odhaczanie przyniesionych zgód i wpłat na wycieczki.
14 to plan dzienny. Na górze wpisujemy datę i zaznaczamy dzień tygodnia.
Nr 15 to nowa karta w stylu bullet journal, na której zaprojektujecie wszystko, czego Wam brakuje. Można na niej luźno umieszczać zapiski, ale też rozrysowywać własne tabele, czy tworzyć notatki totalnie we własnym stylu.