Rękodzielnicze polecenia: sznurki, włóczki, książki
Pomysł na rękodzielnicze polecenia wyszedł z Waszych zapytań odnośnie rękodzielniczych stories i pokazywania kulis domowej pracowni. Ale że moje odpowiedzi giną w gąszczu kolejnych wiadomości, dodawanych relacji i postów, to w końcu zabrałam się do napisania tego tekstu. Tu możecie zajrzeć zawsze, w dowolnej i dogodnej chwili.
Zajawka sztuką i tworzeniem towarzyszy mi odkąd pamiętam. Jeśli jesteście stałymi obserwatorami chytrej.sztuki i/ lub jej młodszej siostry co.ta.chytra.plecie to na pewno nie muszę Was o tym przekonywać. Jeśli natomiast widzimy się pierwszy raz, to zapraszam Was do rozgoszczenia się zarówno w blogowej, jak instagramowej przestrzeni. W którykolwiek chytry kąt się nie wybierzecie, tam zobaczycie jakąś perspektywę tworzenia. Bo tworzenie jest moją fascynacją, dosłownie i w przenośni.
PS W tekście pojawiają się linki afiliacyjne. Polecajki dobieram z chytrą czułością spośród tego, z czego sama korzystam, na co sama się czaję i/lub co poleciłabym najbliższym. Kliknięcie linku nie powoduje zakupu. Kliknięcie linku odsyła Cię po prostu do strony, gdzie ewentualnie możesz tego zakupu dokonać. Każdy zakup z linków ode mnie to mega wzrusz. Dziękuję za zaufanie oraz docenienie tego, co robię ♥
• Inne wpisy z kategorii Pracownia plastyka
Rękodzielnicze polecenia: makrama
¯
Producenci, których sznurki lubię najbardziej:
- Bobbiny – z różnego rodzaju tych sznurków tworzyłam zarówno makramy, jaki i przedmioty użytkowe np. upinacze do zasłon, ozdoby choinkowe, pokrowce na maty, plecaki.
- Fabryka Sznurka – moje ulubione to 2 mm. Za ich pomocą można wypleść misterne, ale wizualnie lekkie wzory.
- YarnArt – szczególnie polubiłam te ze składem bawełna/wiskoza/poliester. Prace wykonane z tych sznurków są przyjemnie miękkie. A stworzyłam z nich m.in. podkładki pod kubki, małą torebkę makramową i breloki na event dla kobiet.
- Lovely Cottons – na nich także pracowałam tworząc podkładki pod kubki, ale i m.in. makramy, makramowe lustro, breloki czy upinacze do zasłon.
- Szkło-Krosno – z tego sznurka wyplotłam ponad 200 breloków na kobiecy event. Mega dobrze mi się na nim pracowało 🙂 Dodatkowo bardzo lubię kolory tych sznurków.
- Alison & Mae (sznurki dostępne w Action) – jest to mieszanka bawełny i poliestru. Początkowo widywałam 4 kolory tych sznurków, od jakiegoś czasu bywa ich więcej. Jeśli wpadną Wam w oko, to lepiej wziąć o szpulę więcej niż mniej, bo w Action produkty pojawiają się i znikają. Przerabiałam ten temat 🙂 W zeszłym roku moje obserwatorki z różnych miast zaangażowały się w poszukiwania konkretnych włóczek z Action, bo wzięłam o motek mniej niż więcej 😀
Wyświetl ten post na Instagramie
Rękodzielnicze polecenia: dzierganie/szydełko
¯
- włóczki Drops – od włóczek tego producenta zaczęła się moja przygoda z tworzeniem elementów odzieży. Najpierw czapki, opaski na włosy i kominy, a potem szaliki i mitenki z Drops Wish. Następnie przyszła pora na topy i torebki z Drops Muskat, Drops Paris, Drops Cotton Light, czy też Drops Bomull-Lin. W przyszłości nie wykluczam bluzek i swetrów 🙂 Sytuacja jest rozwojowa 🙂 Lubię te włóczki za dobre składy i naprawdę spoko cenę.
- Koszyki, podkładki tworzę ze sznurków od Bobbini, YarnArt, LovelyCottons, Szkło-Krosno, bo te sznurki najczęściej kupuję i najczęściej mam w domu. Ostatnio miałam przyjemność wyszydełkować podkładki ze sznurka poliestrowego Łowiczanki. Genialnie się na nim pracowało i efekty też są super!
- Uwielbiam również włóczki Performance. Mają fajne składy i blendy (bawełna, bawełna organiczna, bawełna merceryzowana, lyocel, wiskoza, len, wełna merino superwash). Najczęściej zamawiam z kokonki.pl albo z wloczykij.pl, zależy gdzie robię zakupy. Włóczki te bardzo fajnie sprawdzają się u mnie do szydełkowania dodatków np. kolczyków, opasek i gumek do włosów.
- W zapisanych zakładkach trzymam również kilka wybranych włóczek ze strony amiqs, natomiast jeszcze żadnej nie zamawiałam. To się na pewno za jakiś czas zmieni. Najpierw jednak potrzebuję trochę rozluźnić przestrzeń w pracowni z materiałów, które już tu są. Na stronie znajdziecie duży wybór bardzo ciekawych włóczek. Najbardziej lubię przeglądać według składu.
Wyświetl ten post na Instagramie
Inspirujące książki na start
¯
- Makrama dla początkujących i nie tylko. 24 inspirujące projekty, Amy Mullins, Marnia Ryan-Raison – znajdziecie tu omówione narzędzia, węzły i techniki. Wśród projektów do wykonania są różne dekoracje i rzeczy użytkowe, a wzory zostały podzielone na łatwiejsze i trudniejsze.
- Makramy i wyplatanki. Rękodzieło ze sznurka i nie tylko. 18 oryginalnych projektów, Amy Mullins, Marnia Ryan-Raison – kolejna książka powyższych autorek, więc jeśli polubicie poprzednią część ta również powinna się Wam spodobać. Podobna struktura książki, opisów i zdjęć. Z tym że tutaj autorki łączą technikę makramy z tkaniem.
- Krafing. Kreatywne DIY dla każdego, Marta Tręda – to ciekawa pozycja dla kogoś, kto chciałby czegoś spróbować, ale jeszcze nie wie czego. Albo dla kogoś, kto lubi uczyć się kilku rzeczy równocześnie. Albo szybko się nudzi. Ponad dzierganie i szydełkowanie znajdziecie tu szycie, barwienie oraz przędzenie.