grudniowe szablony chytra sztuka
do druku,  dom i szkoła,  kolorowanki,  okoliczności

Grudniowe szablony – Listy do S. i kartka świąteczna

Na grudniowe szablony składają się:

♥ przepis na dobry rok,
♦ 2019 rok: moje dobre wspomnienia,
♥ kartka świąteczna w dwóch wersjach do wycięcia, ozdobienia i złożenia.

🎁 Zobacz także: Decoupage – świąteczne magnesy

Przypominajka

 

♥ Zajrzyj na chytry Instagram. To miejsce, gdzie zacieśniamy relacje, dzielimy się ciekawymi treściami, sporo rozmawiamy. To tu dzielę się zajawką podróżniczą, fotograficzną i artystyczną, a w opisach opowiadam historie.

🦊 Dzielenie się jest dobre, dlatego będzie mi super miło, jeśli dasz znać innym o chytrych materiałach. Dla mnie jest to ekstra komplement i kop motywacyjny.
🦊 Wrzucasz coś z chytrymi materiałami na sosziale? Oznacz mnie! Chytra społeczność wie, że wpadam i dziękuję ♥
🦊 Pamiętaj, że wszystkie chytre materiały są wyłącznie do użytku niekomercyjnego (własnego). 

Grudniowe szablony – idea

Oto odświeżona, trzecia już edycja Listów do S. Idea, jaka towarzyszyła mi podczas wymyślania tego ćwiczenia: listy do S. to listy do siebie. Chciałam sprawić, aby dzieci pod koniec roku pośród tego całego, grudniowego zamieszania usłyszały swój głos, zobaczyły swoje wspomnienia i pomyślały o swoich życzeniach

🎁 Zobacz także: Pudełka na drobnostki

Grudniowe szablony – moje dobre wspomnienia

grudniowe szablony chytra sztuka

Słoik wspomnień to świetna zabawa, ale i wzruszająca podróż. Prowadziłam przez rok dla samej siebie taki słoik, do którego każdego dnia wrzucałam karteczkę z jakimś sukcesem (nawet niewielkim), miłym zdarzeniem, czy dobrym gestem. Także z doświadczenia wiem, jaką moc dają zapisane wspomnienia. Najciekawsze jest to, że po kilku miesiącach o wielu naprawdę nie pamiętałam, a były często małym, ale ważnym krokiem do przodu czy uśmiechem dla gorszego dnia.

Możecie założyć klasowy słoik wspomnień. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby każdy uczeń posiadał swój własny. Nie ma znaczenia, czy zaczniecie od stycznia czy od września czy od jakiejkolwiek innej pory. Ozdóbcie słoik, ustalcie ile razy w tygodniu wrzucacie karteczki (po każdym dniu? po każdym tygodniu?) i kolekcjonujcie w nim dobre wspomnienia. 

Natomiast na koniec roku proponuję Wam skorzystanie z szablonu 2019 rok: moje dobre wspomnienia, który pomoże w jednym miejscu zebrać kilka wspomnień z kończącego się roku. Odtwarzajcie, rozmawiajcie, wpisujcie, rysujcie. Pomocne okazać się mogą zdjęcia z wycieczek, wakacji, różnego rodzaju wydarzeń. 

⇒ Pobierz: 2019 rok: moje dobre wspomnienia 

Grudniowe szablony – przepis na dobry rok 2019

grudniowe szablony chytra sztuka

To ćwiczenie z cyklu tworzymy zaklęcie na…, mikstura czarownicy. Zabawa życzeniowa, kształtująca wyobraźnię oraz optymistyczną postawę. Ma na celu uświadomić dziecku jego potrzeby oraz co sprawia, że jest szczęśliwe, radosne i ma poczucie dobrze spędzonego czasu.

W takich ćwiczeniach dziecięca wyobraźnia potrafi zaskakiwać. Dla przykładu, na moich zajęciach pięciolatek w polu 2 kubki narysował kropki (w domyśle brokat), w polu 1 całe narysował serce. Jego życzeniem było spotkać przyjaciela ze złotym ♥

⇒ Pobierz: Przepis na: dobry rok 2020 

Grudniowe szablony – kartka świąteczna

grudniowe szablony chytra sztuka

Naszykujcie nożyczki, bo w pierwszej kolejności szablon należy wyciąćLewe skrzydło kartki zaginamy do środka wzdłuż przerywanej linii, a następnie kontur kubka odginamy w lewą stronę. Analogicznie: prawe skrzydło kartki zaginamy do środka wzdłuż przerywanej linii, a następnie kontur kubka odginamy w prawą stronę. W ten sposób tworzy się zamknięta całość. Po rozchyleniu skrzydeł pod napisem „wesołych świąt!” mamy pole na wypisanie życzeń (kartka z liniami) lub zmalowanie własnego, świątecznego rysunku.

⇒ Pobierz: Karta świąteczna - z linijkami | Karta świąteczna - bez linijek

świąteczne ćwiczenia chytra sztuka

 

 

 

Close